Remont mieszkania kojarzy się zazwyczaj ze sporym wydatkiem, dlatego dziś prezentujemy kilka sposobów na przełamanie tego stereotypu.

  • Ekipę remontową wybierajmy z polecenia – nawet jeśli trochę droższa od przeciętnej, przynajmniej nie dołożymy po jej pracy do poprawek. Zanim natomiast to zrobimy, przeanalizujmy plan działań i zweryfikujmy, co zrobić potrafimy (czego nie potrafimy, sprawdźmy pierwej w Internecie, czy nie potrafimy tego na pewno:))
  • Nie kupujmy od ekipy materiałów budowlanych, ale sami je znajdujmy. Pomyślmy sobie – gdybyśmy byli ekipą remontową, czy dla kogoś kompletnie zielonego w temacie kupilibyśmy materiały droższe u kogoś, kto daje nam prowizję za każdy sprzedany komplet, czy może tańsze? A czy mając zniżkę na materiały w danym sklepie, o której klient nie wie, czy byśmy mu o tej zniżce powiedzieli? No właśnie i tak samo może zrobić ekipa remontowa względem nas.
  • Meble kupujemy zazwyczaj w zestawach, podczas gdy praktyka pokazuje, że często opłaca się nam kupować je osobno. Oto bowiem zestaw przyciąga najtańszym meblem – dajmy na to szafką – a wyższe ceny innych jego (zestawu) elementów są już droższe, w związku z czym czasem lepiej jest kupić te same meble osobno, np. od innego producenta, kierując się przy tym rzecz jasna konsekwencją estetyczną i materiałową.
  • Konieczne jest zaplanowanie budżetu. Mężczyźni w czasie remontu są jak kobiety na zakupach – ciągłe „przyda się” jako argument popierający inwestycje w materiały, z których po prostu nie skorzystamy. Gdy natomiast będzie wszystko napisane na kartce, a uprzednio oczywiście należycie wyliczone, nie będzie problemu z niepotrzebnymi wydatkami.
  • Jeden sprzedawca jest bardziej skory do dania nam zniżki, aniżeli kilku, u których kupujemy pojedyncze rzeczy, dlatego postarajmy się kupować materiały w jednym sklepie i tam negocjować lepsze warunki.
  • Zanim przystąpimy do kupna nowych mebli i dodatków, zastanówmy się, czy można jakoś je uatrakcyjnić? Czy można coś odmalować lub ozdobić? Tu znowu przychodzi nam z pomocą Internet, w którym pomysłów tego typu jest co nie miara.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.