Kinkiety do sypialni to świetny pomysł na nadanie temu miejscu klimatu i atmosfery, tak bardzo tam przecież potrzebnych, prawda? Właśnie dlatego dziś serwujemy naszym majstrom prostą instrukcję wykonania kinkietów, właściwie to nie wymagającą żadnych kosztów.

Pierwszym krokiem będzie wybranie szablonu, który następnie należy odrysować na płycie MDF i wyciągnąć wyrzynarką. Krawędzie szlifujemy, a wewnętrzną warstwę malujemy na biało. Jeśli zaś chodzi o zewnętrzną stronę, tu już wybór zależy od nas, ale niech będzie on adekwatny do koloru posiadanych w sypialni ścian (wtedy całość będzie o wiele lepiej wyglądać).

Następnie bierzemy do rąk listwę aluminiową, wyginamy kawałek lewej, prawej, tworząc w ten sposób ramiona, między którymi będzie świetlówka, a które posłużą do przyczepienia szablonu do ściany. Tak wygiętą listwę należy przymocować do wewnętrznej strony szablonu z MDF. Do ściany przywiercamy świetlówkę, pomiędzy nią lewe i prawe ramię, i oto gotowe – tak zrobione kinkiety mogą wyposażyć naszą sypialnię w bardzo klimatyczne światło. A nic tak nie działa na małżonkę, jak światło… lub jego brak. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.