Zapewne większość z nas marzy o pięknym stylowym mieszkaniu. Dlatego jeśli tylko to możliwe decydujemy się na remont w nowoczesnym stylu, aby mieć to stylowe mieszkanie. We wnętrzu chcemy mieć duże okna i oczywiście kominek. W wystroju stylowego mieszkania dominuje przede wszystkim prostota i oszczędność. Takie stylowe mieszkanie jest przestronne, minimalistyczne i pełne światła.

Nowoczesne wnętrza domów

Już wiemy jak powinno wyglądać nasze stylowe mieszkanie, teraz zajmijmy się urządzaniem jego wnętrza. A więc w stylowym mieszkaniu zdecydowanie powinno być więcej przestrzeni. Wnętrza z reguły są otwarte, a granice między poszczególnymi pokojami zanikają. Jeśli natomiast komuś nie odpowiada łączenie pomieszczeń można je rozdzielić za pomocą np. szklanych drzwi lub przesuwanych ścian ze szkła.

Nowoczesne meble pokojowe

Następną kwestią jest umeblowanie pokoju w takim stylowym mieszkaniu. Dziś meble do pokoju mają oszczędną formę. Materiały z jakich są wykonane to przede wszystkim: drewno, stal, tworzywa sztuczne, szkło. Takie meble również często są wykończone na wysoki połysk, dominuje w nich minimalizm i proste, geometryczne kształty.

Oświetlenie w domu

Oświetlenie w stylowym mieszkaniu także odgrywa ważną rolę. W salonie możemy zamontować np. reflektory, kinkiety lub taśmy ledowe. Takie oświetlenie podkreśli ważne przedmioty, które się w nim znajdują, a które chcemy wyeksponować. Światło akcentuje otwartą przestrzeń i ją zdecydowanie powiększa.

Malowanie mieszkania

Została nam jeszcze jedna kwestia, a mianowicie dobór kolorów ścian w takim stylowym mieszkaniu. Choć tym powinniśmy zająć się na samym początku. We wnętrzu urządzanym w stylu nowoczesnym dominują przede wszystkim jasne barwy. Takie soczyste, nasycone kolory, jak np. mocna czerwień, żółty, turkus, podkreślają styl mieszkania i nadawają mu indywidualnego charakteru. Coraz częściej jednak zdarza się, że wnętrza nowoczesne to wnętrza monochromatyczne: w czerni i bieli. Po umalowaniu ścian zostaje nam jeszcze ich wykończenie. Polega ono na tym, że oprócz tradycyjnych farb na ściany decydujemy się użyć dodatkowo np. cegły, betonu, płytek kamiennych lub drewna.

Mam nadzieję, że dzięki temu artykułowi każdy z nas będzie już wiedział, jak powinny wyglądać nowoczesne wnętrza, aby nasze mieszkanie było stylowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.