Wybór materiału z jakiego wykonane są meble do ogrodu jest kluczowy, jeśli chcemy, aby posłużyły one na długo i były łatwe w pielęgnacji. Jednymi z najbardziej popularnych materiałów na meble ogrodowe są rattan i technorattan. Oba materiały są atrakcyjne, ale różni je nieco sposób pielęgnacji oraz cena zakupu.

Meble z rattanu

Droższe są na pewno meble z rattanu. Trudniej je również pielęgnować i chronić przed deszczem, słońcem i mrozem. Rattan jako tworzywo łatwo się odbarwia pod wpływem promieni słonecznych, jest również mało odporny na mróz. Wymaga bezwzględnego chowania na zimę w miejsce suche, w przeciwnym wypadku niszczy się, traci kolor i pierwotną formę. Posiadanie mebli rattanowych pomaga jednak uzyskać oryginalny efekt wyposażenia ogrodu, ten typ mebli bowiem pasuje do wielu stylów. Są osoby, które meble rattanowe wstawiają także do ogrodów zimowych jak i do mieszkań.

Meble z technorattanu

Meble z technorattanu cechują się łatwością w pielęgnacji, choć i o nie należy dbać, chroniąc przed zgubnym działaniem warunków atmosferycznych. Choć wykazuje dużą wyższą niż meble rattanowe odporność na deszcz czy promienie słoneczne, również i o ten typ mebli należy dbać. Technorattan jako tworzywo sztuczne jest lekki, a czyszczenie jego powierzchni nie nastręcza kłopotów.

Co wybrać?

W zależności od zasobności portfela i indywidualnych preferencji, chcąc stworzyć miły zakątek w ogrodzie, warto jest wybrać pomiędzy meblami z technorattanu i rattanu. Oba materiały są względnie trwałe, a koszt zakupu zestawu mebli jest dostępny na każdą kieszeń.