O czym warto pamiętać, gdy szukamy wymarzonego zestawu – idealnego do spędzania czasu na powietrzu i jak dbać o takie meble. W tym artykule powiem, jak wybrać meble na balkon i do ogrodu.

Kolorowe fotele z aluminium i elastycznej tkaniny, stoliki ze szklanym blatem przydadzą się, gdy szukasz lekkich mebli, które łatwo wynieść, przestawić i które zajmują mało miejsca. Ale nie sprawdzają się na wietrznym balkonie, tarasie.

Cięższe od nich i solidniejsze meble metalowe to będzie hit tego lata. W sklepach jest teraz mnóstwo zestawów: o nowoczesnych i prostych kształtach albo o romantycznych i finezyjnych. Możesz wybrać takie, które łatwo przechowywać w szpitalach albo składać. Choć krzesła, stoły, fotele są zabezpieczone fabrycznie przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, lepiej je chronić przed deszczem. Do cenę mebli doliczyć cenę poduszek, najlepiej z oparciem.

Sprzęty z technorattanu, które imitują naturalne plecionki są trwałe i chętnie wybierane na dwór. Nie odkształcają się, nie blakną pod wpływem działania promieni słonecznych i mogą służyć przez lata.

Krzesła, ławy, stoły wykonane z naturalnych materiałów dają największy komfort latem. Można kupić i zestawy „kompaktowe”, składane, np. z drewna egzotycznego i masywne, ciężkie, bardzo stabilne. Warto pamiętać o przechowywaniu lub w suchym miejscu lub choć pod daszkiem, parasolem. O lubiane meble rattanowe, wiklinowe – trzeba dbać jeszcze bardziej, bo zużywają się najszybciej.

Pielęgnacja mebli ogrodowych

Meble wykonane z nowoczesnego tworzywa sztucznego – technorattanu – są niezwykle wytrzymane i łatwe w utrzymaniu. Można je myć pod bieżącą wodą, używając do tego celu choćby węża ogrodowego.

W przypadku mebli metalowych, najlepszym sposobem pielęgnacji jest po prostu przecieranie ich miękką szmatką.

Wszystkie meble wykonane z egzotycznych gatunków drewna warto przed sezonem zaimpregnować, a po sezonie przechowywać w suchym miejscu. Kiedy warstwa ochronna się zetrze, sprzęty można ponownie zabezpieczyć, pokrywając je nową warstwą środka do drewna – wówczas będą nam służyły jeszcze dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.