Jeżeli nie macie pomysłu na kolor ścian, proponuję postawić na… jego brak. Kolor biały jest bardzo uniwersalny i ponadczasowy. Nigdy nie wyjdzie z mody. Sprawdzi się zarówno we wnętrzach nowoczesnych jak i klasycznych. Ma on wiele zalet. Przede wszystkim optycznie powiększa pomieszczenia i sprawia, że są jaśniejsze. Tak więc doskonale nada się do wnętrz małych i ciemnych, ale nie tylko… W zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać, dzięki swojej neutralności można go łączyć zarówno z barwami ciepłymi jak i chłodnymi. Ponadto dobrze łączy się z naturalnymi materiałami.

Chcąc ożywić białe pomieszczenie należy postawić na mocne,wyraziste akcenty np. kolorowe obrazy, meble, dywany, poduszki itd.

W tym przypadku intensywnie pomarańczowe obicia foteli sprawiają, że jadalnie nabiera kolorów. Gdybyśmy użyli innego koloru ścian, moglibyśmy uzyskać efekt jarmarczności. Biel jest „bezpiecznym” kolorem, można ją łączyć praktycznie z każdą inną barwą.

Podobnie w kuchni, kolor biały na ścianach i meblach jest przełamany barwnymi akcentami w postaci wyeksponowanej zastawy. Całość sprawia, że kuchnia ta jest niezwykle przytulna i wesoła.

Biel doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach urządzonych w stylu nowoczesnym. Jest także dominującym kolorem we wnętrzach skandynawskich z racji tego, że rozjaśnia pomieszczenia o niedostatecznej ilości światła naturalnego. Ponadto daje przyjemny efekt czystości.

white wall13

Aby biała ściana nie wyglądała nudno i monotonnie warto ją czymś przyozdobić, mogą to być obrazy, zdjęcia, fototapeta itp.

Jeżeli chcemy, aby nasze pomieszczenie miało przytulny charakter dodajmy do bieli kolory ziemi, brązy, beże, kolor oliwkowy, żółcie oraz postawmy na naturalne materiały: drewno,wiklina, wełna.

Także w pokoju dziecięcym czy dla nastolatka biały kolor sprawdzi się znakomicie. Połączmy go z innymi kolorami i ciekawymi wzorami,a nasza pociech na pewno będzie zadowolona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.