Styl glamur to luksus, blask i barokowe klimaty. Powstał na początku XX wieku. Dzisiaj cieszy dość dużą popularnością. Przyznam szczerze, że kiedyś wnętrza urządzone w tym stylu wydawały mi się dość kiczowate. Teraz coraz bardziej się do niego przekonuję. Bo styl glamour we wnętrzach to zabawa formami i wzorami. Mieszanka barokowego przepych w nowoczesnym wydaniu.

Aby nasze wnętrze glamour wyglądało efektownie ważny jest odpowiedni dobór elementów dekoracyjnych. Stylizowane dodatki, ozdobne, kryształowe lampy i żyrandole, wzorzyste tapety czy pikowane obicia mebli to nieodłączne elementy charakterystyczne dla tego stylu.

Kolory na jakich bazuje styl glamour to intensywne fiolety, róże, biel i czerń. Należy jednak pamiętać, że nadmiar mocnych barw może przytłaczać. Dlatego warto je łączyć z barwami bardziej stonowanymi np. beżami. Jeżeli mocny kolor ścian to meble i dodatki w stonowanych barwach-i odwrotnie- jeżeli wybieramy jasny kolor farb, wnętrze możemy podkreślić wyraźnymi dodatkami.

Na ścianach królują wzorzyste tapety, ozdobne listwy wykończeniowe, które dodają elegancji oraz połyskliwe mozaiki. Charakterystycznym elementem są także wielkie lustra w ozdobnych ramach optycznie powiększające pomieszczenie.

Bardzo ważnym elementem wystroju jest odpowiedni dobór mebli. W stylu glamour meble są stylizowane o wielkich gabarytach. Materiały jakich używamy to plusze, jedwabie, aksamity.  Lśniące meble i dodatki dodają wnętrzu blasku i optycznie powiększają pomieszczenie. Urządzając wnętrze w stylu glamour róbmy to z głową. Łatwo z luksusu popaść w kicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.