Za oknami piękna, wakacyjna pogoda. Chyba większości z nas marzy się w takiej chwili wypoczynek nad morzem, szum fal, morska bryza i złoty piasek… Zatem czemu nie wprowadzić nadmorskiego klimatu do naszego mieszkania? Wystarczy kilka elementów, aby naszym czterem kontom nadać odrobinę nadmorskiego charakteru.

Kolorystyka charakterystyczna dla tego stylu to biel połączona z całą gamą odcieni niebieskiego, a także mocna czerwień oraz kolor piaskowy. Proste, drewniane meble pomalowane na biały kolor oraz naturalne tkaniny i materiały takie jak len, bawełna czy rattan to także nieodłączne elementy stylu marynistycznego.

Jeżeli chcemy, aby wnętrze było bardziej uniwersalne postawmy tylko na kilka elementów dekoracyjnych takich jak np. poduszki w biało- granatowe pasy, narzuta na łóżko bądź obrazki z motywem morskim. Takie dekoracje łatwo zamienić na inne gdy znudzi nam się dotychczasowy wystrój.

Styl marynarski doskonale sprawdzi się w pokoju małego odkrywcy. Chyba większość chłopców lubi piratów czy statki. W pokoju dziecięcym można „zaszaleć” i np. zamiast zwykłego łóżka kupić/ wykonać łóżko przypominające morski okręt, zamontować hamak czy też pokusić się o więcej dodatków z motywem marynarskim.