Taras jest często nazywany letnim salonem nie bez przyczyny. Przebywanie blisko ogrodu w ciepłych porach roku jest niezwykle relaksujące i odprężające, pozwala się wyciszyć oraz być blisko natury. Spędza się tam dużo czasu, rozmawiając z rodziną lub jedząc wspólny obiad. Jakie materiały wybrać do budowy tarasu?

Najważniejsze aspekty

Taras powinien być na tyle przestronny, aby można mogło na nim wygodnie usiąść kilka osób. Często jest on ozdabiany kwiatami, których rozmieszczenie także trzeba wziąć pod uwagę. Wykorzystane materiały do budowy powinny być odporne na warunki atmosferyczne.

Popularne materiały

Drewno jest trwałym budulcem, wykorzystywanym do budowy nie jednego tarasu. Nadadzą się do tego celu zarówno rodzime, jak i tropikalne odmiany. Najważniejszą kwestią jest wykonanie odpowiednich zabiegów zabezpieczających, takich jak impregnacja, ponieważ jego największym wrogiem jest woda. Jeśli wybierzemy kamień i ceramikę musimy liczyć się z faktem, że szkodliwa dla nich jest temperatura zero stopni.

Deski kompozytowe

Ten materiał jest jednocześnie odporny na wilgoć oraz mróz, a przy tym zachowuje trwałość. Jest wykonywany z mączki drzewnej i tworzyw sztucznych, dzięki czemu wyglądem przypomina drewno.