Niekiedy kaloryfery potrafią oszpecić całą aranżację. Nie zawsze możliwe jest zamontowanie ich w mało widocznych miejscach.  Pomimo, iż pełnią bardzo ważną funkcję w mieszkaniu, to ich wygląd często nie pasuje do reszty wystroju, w szczególności jeżeli w mieszkaniu zamontowane są grzejniki starego typu.

Istnieją różne sposoby na zakamuflowanie mało estetycznego grzejnika: zamalowanie go, zastawienie meblami bądź zawieszenie długich firan. Alternatywą dla powyższych rozwiązań może być stała zabudowa kaloryfera. Rozwiązanie to ma jednak pewne minusy, mianowicie- stała zabudowa stanowi duży problem w przypadku ewentualnej awarii bądź przeglądu instalacji, a także znacznie obniża oddawanie ciepła przez grzejnik.

Druga możliwość to zamontowanie osłon na grzejniki, które nie tylko ukryją mało estetyczny kaloryfer, ale także mogą stanowić ciekawym elementem wystroju.

Osłony te mogą być wykonane z różnych materiałów: płyta MDT, rattan, drewno czy osłony z blachy perforowanej i inne. Koszt osłony grzejnikowej waha się od kilkunastu do kilkuset złotych.