Meble wykonane z drewnianych palet to doskonały sposób na ciekawą i modną aranżację wnętrza. Nie ukrywajmy, ale same w sobie są po prostu brzydkie. Najważniejszy jest pomysł i staranne wykonanie. I tak w prosty sposób ze zwykłej palety, za niewielkie pieniądze można stworzyć cuda:)

Zobaczcie co dla Was przygotowałem:

Najbardziej popularne zastosowaniem drewnianej palety we wnętrzu to użycie jej (po większych lub mniejszych obróbkach) jako stolika kawowego. W tym celu należy dokładnie oczyścić drewno, po czym można je pomalować farbą do drewna, bądź też pozostawić w surowym stanie. Dobrze jest użyć impregnatu, aby zabezpieczyć drewno.

Z palet można wyczarować dosłownie wszystko: stolik kawowy, łóżko, paleta jako wieszaka na ubrania czy szafka- to tylko kilka propozycji. Wielkim atutem jest niewątpliwie niska cena palet wahająca się od 11 do 36 zł za sztukę.  Gotowe meble z palet, a konkretnie stoliki kawowe kosztują ok. 300 zł. Jeżeli ktoś ma odrobinę czasu, to śmiało może pokusić się o samodzielne wykonanie takiego mebla. Nie jest to rzecz skomplikowana, a satysfakcja z posiadania własnoręcznie zrobionego mebla daje wiele radości.