Kto z nas nie chciałby posiadać mebla „z prawdziwego zdarzenia”? Takiego które nie będzie służyło 2 czy 5 lat (a po tym czasie zacznie niszczeć i nie będzie nadawało się do użytku), ale takiego z własną historią, które starzeje się razem z nami? Wykonanego nie ze sklejki, ale w 100% z naturalnego litego drewna? Jeżeli jesteście miłośnikami starych przedmiotów oraz naturalnych materiałów to serdecznie zapraszam…

Zaletą mebli wykonanych ze starego drewna (brzydko mówiąc „z odzysku”) jest niewątpliwie to, że są ekologiczne. Materiał użyty do produkcji mebli pochodzi z recyklingu. Dzięki temu, elementy, z których wykonane są meble uzyskują nowe życie i pełnią nowe funkcje.

Drewno takie służyło niegdyś jako elementy konstrukcyjne budynków, tak więc niejednokrotnie jego wiek to ponad 100 lat. Przez te lata zyskiwało patynę w postaci dziur, pęknięć, śladów działania czynników atmosferycznych. Chłonęło historie. Dzięki temu każdy wytworzony produkt jest jedyny i niepowtarzalny.

Drewno z jakiego wykonane są meble to głównie sosna i jodła, które zabezpiecza się specjalnym impregnatem. Cały proces tworzenia mebla odbywa się oczywiście ręcznie. Myślę, że tego rodzaju produkty są ciekawą alternatywą dla mebli ze „zwykłych” sklepów i marketów meblowych. A co Wy myślicie o tego rodzaju wyrobach?