Kompletując wyposażenie ogrodu, każdego miłośnika spędzania w ten sposób wolnego czasu czeka sporo wydatków. Właściwe zaaranżowana przestrzeń wymaga nie tylko odpowiedniego rozplanowania całości, zakupu roślin i ich posadzenia, ale także zakupu specjalnych mebli ogrodowych, które znacząco różnią się od tych domowych.

W czym tkwią różnice między meblami?

Meble ogrodowe już na pierwszy rzut oka znacząco różnią się od wszystkich innych mebli. Charakteryzują się konstrukcją, która gwarantuje małą wagę – co daje łatwość przenoszenia – ale także wytrzymałość na obciążenia, a przede wszystkim na zmienne warunki atmosferyczne. Na przykład krzesła ogrodowe muszą być odporne na nagle zmiany temperatury, nasłonecznienia, czy opady deszczu.

Czy oszczędzanie jest opłacalne?

Meble ogrodowe charakteryzują się również tym, że jako jeden z niewielu elementów wyposażenia ogrodu, stwarzają możliwość wprowadzenia na nich oszczędności. Polegać one mogą np. na zakupie mebli używanych.


Decydując się na takie rozwiązanie z pewnością uzyskamy znacznie niższą cenę niż nowych egzemplarzy, lecz nie znaczy to, że będzie to oszczędność. Nigdy nie mamy pewności jak poprzedni właściciel dbał o meble. Z pozoru mogą wydawać się zadbane, jednak po kilku miesiącach lub nawet tygodniach zaczną się na nich pojawiać oznaki braku impregnacji, właściwego przechowywania lub nawet uszkodzenia mechaniczne, które wcześniej były niedostrzegalne.


Nie oznacza to jednak, że trzeba koniecznie rezygnować z tego typu zakupów. Jest to w dalszym ciągu całkiem dobra forma zakupu mebli, jednak wymaga ona zacznie większej uwagi i skupienia podczas dokonywania oględzin danego towaru.