Najważniejszą kwestią podczas urządzania łazienki jest jej funkcjonalność, bez względu na to czy jest ona małą „klitką” czy salonem kąpielowym musi pełnić pewne, określone funkcje. Wiadomo, że gdy mamy do dyspozycji większą przestrzeń łatwiej będzie nam funkcjonalnie ją zagospodarować. Bez względu na to jakim metrażem dysponujemy sprawdź na co należy zwrócić uwagę przy aranżacji.

W łazience należy przeznaczyć odpowiednią przestrzeń do korzystania z urządzeń sanitarnych, i tak: dla sedesu wynosi ona 80 na 85 cm; dla bidetu 70 na 100 cm; przed umywalką powinniśmy mieć przestrzeń co najmniej 65 na 100 cm, a  przed wanną 70 na 100cm.

Bardzo podoba mi się rozwiązanie, w którym zwykła kabina prysznicowa zastąpiona jest szybą za którą znajduje się natrysk i odpływ w podłodze. Na pewno sama bym się na to zdecydowała, gdybym zamiast wanny miała prysznic.

Duże lustra w małej łazience optycznie powiększają przestrzeń. Nie należy ich jednak wieszać naprzeciwko siebie, ponieważ uzyskamy efekt chaosu. Więcej na temat urządzenia małej łazienki znajdziesz tu, a o jej funkcjonalności tu.

Otwarte półki zamiast zwykłych szafek z drzwiczkami sprawią, że wnętrze będzie wydawało się lżejsze. Trzeba jednak pamiętać, że należy zachować na niej porządek:)