Nawet w zgiełku miasta możesz stworzyć zaciszny zakątek pełen zieleni. Jak to zrobić? Odpowiadając na to pytanie, podpowiem, jak urządzić taki balkonowy ogród.

Nie zawsze, by poczuć uroki natury, musisz wychodzić do parku lub wyjeżdżać poza miasto. Niewiele trzeba, by upiększyć swój balkon i w pogodne dni zrelaksować się na nim przy śniadaniu lub popołudniowej kawie.

Kwiaty na balkon

Zacznij od sezonowych kwiatków. Od lat na polskich balkonach królują pelargonie, aksamitki, begonie, bratki, lobelie, stokrotki, petunie i werbeny. Dobrze przyjmują się w naszych warunkach więc wykorzystaj je do udekorowania balkonu. Jeśli chcesz się wyróżnić , nie musisz od razu próbować od razu nowych odmian ( popularność zyskują egzotyczne bakopy, lantany i scevole ), ale postaw na ładne dodatki.

Co dalej?

Plastykowe pojemniki przemaluj na jaśniejszy kolor albo owiń je barwnym materiałem i przewiąż rafią. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie wiklinowych koszyków. Kupisz je w różnych rozmiarach. Modny jest też styl retro. Może uda Ci się przełożyć kwiaty np. do emaliowanego dzbanka, cynowego pojemnika albo umieścić je w doniczkach w starej klatce dla ptaków? Jest jeszcze inny prosty sposób na piękną ekspozycję kwiatów. Powieś doniczki na sznurku konopnym lub poustawiaj je na stolikach ( albo nawet na niewielkiej drabince! ) na różnych wysokościach.

Zadbaj także o mały stolik i krzesła. Ozdób je kolorowym obrusem, dodaj wygodne poduszki w tym samym odcieniu i w końcu rozkoszuj się swoim pięknym balkonem.

Zatem podsumujmy, aby balkonowy ogród był naprawdę piękny to powinniśmy: umieścić pojemniki w wiklinowych koszyczkach albo kolorowych doniczkach. Do kwiatów o intensywnym kolorze dobrać dodatki w jasnych barwach. A także użyć starych pojemników lub np. koronkowych serwetek babci do ozdoby doniczek i kwiaty ustawić na różnych wysokościach od strony wewnętrznej. Zieleń oddzieli Cię od zgiełku miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.