1) Krzesło „DSW”

Krzesło „DSW” (Dining Height Side Chair Wood) zostało zaprojektowane w 1950 roku przez Charles’a i Ray’a Eamesów na konkurs „Low Cost Furniture” organizowany przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku. DSW było pierwszym plastikowym krzesłem, które zostało fabrycznie wyprodukowane (we współpracy z Zenith Plastic). Eamesowie zaprojektowali trzy wersje krzesła- wspomniane DSW, na drewnianych nóżkach, „DSR” (Dining Height Side Chair Rod Base) na nóżkach ze stalowych prętów oraz „DSX” (Dining Height Side Chair X- Base) z prostymi, stalowymi nóżkami.

2) Louis Ghost Chair

Następna propozycja to Louis Ghost Chair. Krzesło zostało zaprojektowane przez Phillippe Starcka. Wykonane jest z przezroczystego i kolorowego poliwęglanu. Twórca inspirował się stylem Ludwika XV. Louis to mebel nowoczesny (z racji materiału, z którego jest wykonany), a równocześnie ponadczasowy. Świetnie sprawdzi się we wnętrzach eklektycznych- łączących styl nowoczesny z klasycznym, a także w aranżacjach minimalistycznych. Jest ikoną współczesnego designu.

3) Krzesło „A”

Projektantem krzesła jest Xavier Pauchard.  Mebel wykonany jest z metalu i pokryty warstwą cynku. Zaczęto go produkować w latach 30. XX wieku we Francji (producentem jest firma Tolix). Pierwszym założenie sprowadzało się do tego, iż miał być to mebel ogrodowy. Obecnie krzesła marki Tolix są ikonami francuskiego stylu industrialnego.

4) The One Chair

Chair One zostało zaprojektowane w 2004 roku przez niemieckiego designera Konstantina Grcica dla włoskiej firmy Magis. Szczególną uwagę przyciąga nietypowa forma siedzenia. Jest to splot ram, które składają się na figury geometryczne. Równocześnie jego kształt został tak wyprofilowany, że tworzy wygodne miejsce do odpoczynku. One Chair to lekkie krzesło wykonane z aluminium, jego górna część dodatkowo pokryta jest fluorowanym tytanem oraz lakierem poliestylowym. Sprawdzi się zarówno we wnętrzu jak i w ogrodzie. Oryginalna forma sama w sobie tworzy ozdobę, świetnie wkomponuje się we wnętrza minimalistyczne.

5) Krzesło „Standard”

Krzesło „Standard” powstało w 1934 roku. Jego twórcą był Jean Prouve. Wyglądem niewątpliwie przypomina krzesło szkolne. Tylne nogi są wzmocnione i przejmują cały ciężar ciała osoby siedzącej. Kultowe krzesło kultowego projektanta.

Która z propozycji najbardziej przypadła Wam do gustu?