Zawsze marzyło mi się posiadanie domowego biura. Marzenie to nasila się zawsze w momencie kiedy zdaję sobie sprawę, że nie mam już gdzie upchnąć tony dokumentów oraz kiedy już nie mam pomysłu jak ustawić stolik komputerowy, tak aby jak najmniej przeszkadzał. Dlatego dzisiejszy wpis będzie zbiorem inspiracji dotyczących aranżacji domowego biura/ gabinetu.

W swoim gabinecie postawiłabym raczej na biel. W jasnych pomieszczeniach zdecydowanie lepiej się pracuje. Ważne, aby pomieszczenie przeznaczone na nasz gabinet miało dostęp do naturalnego światła. Łatwiej jest się skupić w pomieszczeniu dobrze naświetlonym niż w zamkniętych czterech ścianach bez okien.

Jane kolory w biurze domowym

Następną ważną kwestią jest biurko. Musi być dostatecznie duże, aby zmieścić się mógł na nim komputer i dużo, dużooo papierów… Wielkość biurka powinna umożliwiać swobodną pracę nie tylko na komputerze, ale także i pracę wykonywaną ręcznie.

Oświetlenie w pomieszczeniu nie tylko centralne ale przede wszystkim punktowe. Lampka na biurku to rzecz niezbędna.

Krzesło musi być przede wszystkim wygodne,  odpowiednio podpierać kręgosłup, dobrze jeżeli ma kółka, tak aby umożliwić komfort pracy. Stylizowane czy designerskie krzesła niewątpliwie mają swój urok, ale są mało praktyczne jeżeli przy biurku spędzamy dużo czasu.

Ostatnią rzeczą są regały i szafki w których pomieścimy wszystkie potrzebne dokumenty. Przy biurku niewątpliwie przydatne będą szuflady na najważniejsze podręczne rzeczy.

Ilość ozdób najlepiej ograniczyć do minimum. Natłok zbędnych przedmiotów rozprasza uwagę. W swoim prywatnym gabinecie stawiałabym raczej na prostotę i minimalizm.