Taras potrafi być miejscem niezwykle relaksującym i generującym bardzo miłe chwile, zarówno te spędzane samotnie, jak i z rodziną lub przyjaciółmi. Aby jednak było to możliwe, konieczne jest jego odpowiednie urządzenie. Jak najlepiej jest to zrobić?

Meble na tarasie

Kluczem do poprawnie urządzonego tarasu jest jakość oraz ilość zastosowanych mebli. Odpowiednio dopasowane meble na taras dodadzą mu wspaniałego wyglądu. Muszą one przede wszystkim zapewniać komfort zarówno odpoczywania, jak również wygodnego poruszania się po tarasie. Z tego powodu zalecane jest ustawianie ich w kształt litery „T” lub 'L”, co gwarantuje możliwe najefektywniejsze wykorzystanie posiadanej przestrzeni.

Oświetlenie tarasowe

Gdy zapada zmrok nie trzeba od razu przenosić się z tarasu do domu. Dobrze oświetlony taras potrafi być jeszcze bardziej urokliwym miejscem w nocy niż za dnia.


Kluczem jednak jest zastosowanie odpowiedniego oświetlenia. Najlepiej jeśli będzie to oświetlenie ledowe solarne. Gwarantuje ono bardzo dobrej jakości światło, a przy tym pozbawia taras wszechobecnych w innych wersjach oświetlenia przewodów. Dodatkową zaletą jest aspekt ekologiczny i ekonomiczny tego typu oświetlenia.

Ochrona przed słońcem

Jednym z najważniejszych elementów każdego tarasu jest ten zapewniający choć odrobinę cienia podczas bardzo słonecznych dni. Jak dobrze ochronić nasz taras przed słońcem?


Zdecydowanie w tym celu zaleca się stosowanie żagli ogrodowych, które charakteryzują się doskonałym stosunkiem szczelności do przenikalności światła, a przy tym zajmują jedynie minimalną ilość miejsca.