Balkon jest, zwłaszcza dla mieszczuchów, często jedynym prywatnym miejscem, gdzie można zrelaksować się wśród doniczkowej zieleni przy dobrej książce, kawie czy płynącej ze słuchawek smartfona ulubionej muzyce. Dlatego warto poświęcić troszeczkę czasu i środków finansowych, żeby go zagospodarować w najbardziej optymalny sposób.

Jakość, nie ilość

Poza roślinami, które z pewnością tworzą ogrodowy klimat balkonu, przydadzą się meble, przy wyborze których trzeba oczywiście kierować się własnymi preferencjami i gustem, ale również zdrowym rozsądkiem. I tak, balkonowe meble muszą być dobrane przede wszystkim do rozmiaru naszego balkonu. Jeśli loggia jest niewielka, nie ma sensu kupowanie ogrodowej kanapy czy stołu z sześcioma krzesłami, które zagracą nam całą przestrzeń nie pozostawiając miejsca na ruch. Na małe balkony kupmy lepiej niewielki stolik i składane krzesła oraz ewentualnie rozkładany leżak służący do opalania. Ponieważ nie inwestujemy w ilość, możemy skupić się na jakości, a wtedy wybór spośród dostępnych ofert mamy naprawdę ogromny.

Przechowywanie

Decydując się na meble balkonowe, musimy również pamiętać o sezonie zimowym – w tym czasie dobrze jest przechować zestaw w pomieszczeniu. Jeśli dysponujemy schowkiem czy garażem, świetnie, ale jeśli musimy meble składować na balkonie, powinniśmy tym bardziej wybierać modele składane i dobre jakościowo oraz jeszcze przed zimą pomyśleć o wodoszczelnej skrzyni czy odpowiedniej szafie a w ostateczności o pokrowcu, pod którym meble przetrwają zimę, żeby w pełnej krasie stanąć na naszym balkonie wiosną.