Jak ciekawie urządzić jadalnię i czym kierować się przy zakupie mebli? Przedstawię dzisiaj kilka najbardziej interesujących- moim zdaniem- pomysłów na jadalnię. Determinującym czynnikiem przy urządzeniu jadalni jest oczywiście przestrzeń jaką mamy do dyspozycji, w zależności od tego czy jest to kącik w kuchni, czy też odrębne pomieszczenie. Urządzając jadalnię otwarta na kuchnię bądź salon należy pamiętać, że musi się ona wpasować w stylistykę pozostałych pomieszczeń/stref.

Urządzając kącik jadalniany w kuchni, ograniczeni jesteśmy pod względem przestrzennym. W takim wypadku wybieramy raczej niewielki stolik, a do tego nieduże, ustawne krzesła, bez dodatkowych mebli tradycyjnie wykorzystywanych w jadalni.

Na większą swobodę możemy sobie pozwolić jeżeli dysponujemy odrębnym pomieszczeniem przeznaczonym na jadalnię. Wówczas niewielki stolik w kuchni możemy zastąpić dużym i dobrać do tego witrynę, komodę czy kredens. Producenci mebli prześcigają się w ofertach gotowych zastawów. Jeżeli jednak chcemy postawić na niebanalne rozwiązania postawmy na łączenie różnych stylów i wzorów, np. wybierając prosty stół, dobierzmy do niego bardziej wymyślne krzesła czy fotele.

Jadalnia w stylu glamour, angielskim, nowoczesna… Sposobów na ciekawe urządzenie jadalni jest mnóstwo, a wszystko to kwestia gustu. Najważniejsze, aby domownicy dobrze się w niej czuli i z przyjemnością zasiadali do wspólnego stołu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.