Meble ogrodowe przez cały sezon letni i wczesnojesienny narażone są na działanie warunków atmosferycznych. Deszcz, słońce bywają destrukcyjne dla większości materiałów z których wykonane są meble ogrodowe, dlatego warto zapoznać się w jaki sposób o nie dbać, aby posłużyły na wiele sezonów.

Pielęgnacja mebli ogrodowych

Najłatwiej jest pielęgnować meble wykonane z plastiku. Wystarczy woda, niewielka ilość środka czyszczącego oraz bawełniana szmatka. Stosując specjalne preparaty do pielęgnacji mebli wykonanych z tworzyw sztucznych, koniecznie przed ich użyciem trzeba sprawdzić, czy nie uszkodzą czyszczonej powierzchni.

Jak dbać o rattan i wiklinę?

Meble rattanowe i wiklinowe ze względu na ich kształt często trudno jest pokryć odpowiednim preparatem, który ma za zadanie chronić je przed wilgocią. Warto jednak się natrudzić, gdyż meble z rattanu są wyjątkowo atrakcyjne i pasują do ogrodów w wielu stylach. Zaniedbane jednak i pozostawione same sobie na działanie słońca i deszczu, szybko stracą swój kolor, staną się matowe, poszarzałej, a materiał z którego są wykonane ulegnie zniszczeniu.

Meble z poduszkami

Na większości mebli ogrodowych umieszczone są poduszki, które mają podnieść komfort użytkowania mebli w ogrodzie. O nie również warto zadbać, kupując takie, które producent wykonał z tkanin wodoodpornych i łatwych do czyszczenia. Przy wyborze konkretnego koloru, praktyczniej jest wybrać kolor ciemny, a poszewki z poduszek zapinane na zamek – bez problemu wówczas będzie można je wyprać w zwykłej pralce.

Wybór mebli ogrodowych

Wybierając meble ogrodowe dobrze jest kierować się nie tylko ich wyglądem i ceną, ale również ich funkcjonalnością i brać pod uwagę jak często i w jakich warunkach będą użytkowane.