Malowanie dachu pozwala na proste i stosunkowo tanie odnowienie wyglądu dachówek. Dach można pomalować zarówno samodzielnie, jak i skorzystać z pomocy firmy budowlanej, która wykona to w sposób całkowicie profesjonalny. Ponadto malowanie dachówek należy do jednego z etapów ich konserwacji.

Jak często należy malować dach?

Częstotliwość malowania dachu zależy przede wszystkim od rodzaju pokrycia i stanu samego dachu. Nowsze dachówki wymagają malowania znacznie rzadziej, niż te starsze. Dodatkowo podczas malowania i konserwacji dachu stosuje się też preparaty antykorozyjne i zabezpieczające dach przed wilgocią. Regularna impregnacja i oczyszczanie dachówek poprawia ich wygląd, ma więc bezpośredni wpływ na prezencję całego domu. Oprócz estetyki czyste i odporne na wilgoć dachówki są również bezpieczniejsze, jako że nie stanowią wówczas środowiska do rozwoju bakterii.

Samodzielnie lub z pomocą firmy budowlanej

Kiedy określimy już termin i częstotliwość malowania dachu, musimy zdecydować się czy konserwację przeprowadzimy sami, czy z pomocą firmy budowlanej. Warto liczyć się z tym, że druga opcja wymaga poniesienia nieco większych kosztów, niż w przypadku gdy konserwacji dokonamy sami. Z drugiej strony decydując się na skorzystanie z pomocy profesjonalistów mamy pewność, że usługa zostanie wykonana w sposób profesjonalny, a dach zostanie zakonserwowany i odnowiony na długo. Dlatego mimo wszystko lepiej skorzystać z pomocy firmy budowlanej, jeśli nie mamy doświadczenia w malowaniu dachów.