Odpowiednie przedstawienie produktu klientowi potrafi mocno zwiększyć zainteresowanie. Nie inaczej jest w przypadku sprzedaży mieszkania lub chęci jego wynajmu. Przedstawienie pomieszczeń z jak najlepszej strony oraz ich inscenizacja to inaczej home staging.

Najpierw porządek

O solidnym odkurzeniu, przetarciu półek czy umyciu podłóg raczej nie trzeba przypominać. Na naszą uwagę powinny zasłużyć przede wszystkim drobne przedmioty codziennego użytku. Pokazywanie stosu kosmetyków przy umywalce lub sterty gazet w salonie może nam jedynie utrudnić sprzedaż. Osobiste przedmioty powinny być schowane, dzięki czemu pokażemy klientowi, że mieszkanie tylko czeka na jego wprowadzenie się. Mieszkanie od razu wyda się o wiele przestronniejsze oraz schludne.

Usunięcie niedociągnięć

Warto spojrzeć surowym okiem klienta i zorientować się, jakie mankamenty kryje w sobie mieszkanie. Może to być cieknący kran lub drobne plamy na ścianie, które od razu obniżają jego atrakcyjność. Natychmiast trzeba zadbać o naprawę tych elementów.

Więcej światła

Zadbaj o to, aby do mieszkania dotarło jak najwięcej światła – odsuń wszystkie zasłony oraz rolety. Jeśli jest oglądane po zmroku, nie oszczędzaj na prądzie i zaświeć wszystkie możliwe lampy. Mieszkanie wygląda wtedy o wiele bardziej zachęcająco.