Dzisiaj coś dla miłośników orientalnych klimatów. Bogactwo kolorów, faktur, wzorów to coś co charakteryzuje styl marokański. Na pozór wnętrza urządzone w tym klimacie mogą wydawać się dosyć kiczowate. I rzeczywiście- jeżeli przesadzimy z dodatkami to efekt może wyjść nieco jarmarczny. Z drugiej jednak strony umiejętny dobór dodatków i kolorów może dać ciekawy, niepowtarzalny efekt .

Dodatki w mocnych, nasyconych kolorach zawsze dobrze wyglądają na białym tle, dlatego „najbezpieczniejszym” kolorem ścian jest biel. To co jest także charakterystyczne dla stylu marokańskiego to tkaniny o różnych teksturach i wzorach, najlepiej ręcznie haftowane; duża ilość poduszek różnej wielkości; piękne lampy tworzące niepowtarzalny klimat, bogate zdobienia np. złote ramy obrazów czy luster, itd.

Wnętrza marokańskie są ciepłe i przytulne. Orientalny klimat kojarzy się ze zmysłowością i tajemniczością. Dużą rolę odgrywa tutaj światło. Oświetlenie powinno być przytłumione, niezbyt jasne.

Urządzenie całego mieszkania w marokańskim stylu jest dosyć odważnym posunięciem. Osobiście raczej bym się na to nie zdecydował, aczkolwiek z chęcią zapożyczyłabym kilka elementów np. piękne lampy czy wzorzyste dywany…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.